Події — Театр ляльок на Лівому березі Дніпра

Події

Ми радо вітаймо дітей і дорослих

на сайті казковім театру ляльок!

Дізнайтесь скоріше коли ми з’явились,

які в нас актори, чим ми живемо.

Впізнайте на фото казкових героїв,

згадайте на відеоролику їх.

Читайте афіші про наші вистави,

вивчайте програмки й приходьте скоріш.

 

≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈ 

Наші у Вітебську!

З 11 по 16 липня 2019 року у Вітебську проходив XXVIII Міжнародний фестиваль мистецтв «Слов’янський базар у Вітебську». Девіз фестивалю «Через мистецтво – до миру та взаєморозуміння!» став об’єднуючою силою не лише для сотень артистів і колективів, але й для тисяч глядачів та мільйонів телеглядачів по всьому світі. Географія фестивалю охоплює п’ять континентів і вже перевищує 70 країн.  

Один з найбільш затребуваних проектів фестивалю – «Ляльковий квартал», організатором якого є Державна установа «Центр культури «Вітебськ» та Заслужений колектив Республіки Білорусь «Білоруський театр «Лялька». До участі в проекті запрошуються провідні театри ляльок з виставами-переможцями міжнародних лялькових фестивалів та володарів престижних театральних нагород.

                                                                                     Нашому театру пощастило бути серед запрошених.

Та нашому театру вдалося не лише гідно показати себе зарубіжному глядачу, а й отримати нагороду за професійну майстерність та ефектне втілення народної казки у виставі «Була у Зайчика хатинка» (Режисер – Сергій Забродін, художник – Віра Задорожня, актори – Вікторія Завгородня, Петро Чичук та Марія Сенько).

Пишаємося нашою командою!


ЮВІЛЕЙ!

Нашому неймовірному артисту-ляльководові, провідному майстру сцени Мисаку Петру Івановичу виповнилося 70!  Гості побачили бенефісну виставу «Наталка-Полтавка», а потім іменинника поздоровляв колектив театру веселим та зворушливим капусником.

Здоров’я та щастя Вам, Петре Івановичу!


Прем’єра!
«Пан Коцький»!

                                 

В нашому театрі відбулася довгоочікувана прем’єра «ПАН КОЦЬКИЙ»! За годину до почтаку показу наші актори проводили розважальну програму з дітками. Музика, улюблені герої, ігри та нова вистава нікого не залишила байдужим! Тож, чекаємо Вас на прем’єрній виставі «Пан Коцький»!

                                                            

Українська народна казка для глядачів різної вікової категорії.
Закручений сюжет з колоритними жартами порадує, як дітей, так і батьків! 


BEST PUPPET DESIGN AWARD!

          

Головний художник нашого театру — Задорожня Віра Миколаївна — отримала нагороду за кращий ляльковий дизайн на міжнародному фестивалі «Золотий блиск» в місті Крагуєваць у Сербії.
Пишаємося, що в нашому театрі працюють такі талановиті люди!


Наші вітання!


ВЕЛИКДЕНЬ!

У неділю відбулося світле християнське свято, що є найдавнішим та головним святом богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа Великдень. Наші актори ділилися з глядачами звичаями та традиціями цього свята, а також розповіли чим же відрізняються між собою крашанка, крапанка та писанка.
Яйця, пофарбовані в один колір, називаються крашанками.
Якщо на загальному кольоровому фоні є плями, смужки, цяточки іншого кольору – це вже крапанка.
А яйця, розфарбовані від руки сюжетними або орнаментальними візерунками – писанка.
Перед виставою глядачі мали змогу взяти участь у веселих іграх та зробити фотографії з бутафорськими великими крашанкою, крапанкою та писанкою.
Це було весело та пізнавально. Чекаємо на Вас, наші любі глядачі, на виставах!

  


ТЕАТР НАВИВОРІТ!

Творча зустріч: «Знайомство з театром ляльок та видами систем роботи  його головних акторів – ляльок»

В професійне театральне свято «День театру» КЗ ТВЗК «Театр ляльок на лівому березі Дніпра» вирішив створити творчу зустріч з глядачем, ділячись історією театру ляльок та різновидами систем створених ляльок, тобто зазирнути за лаштунки нашого театру ляльок.

 

Зустріч вдбулася у 4 етапи:

 

  1. На початку ми познайомили глядачів з історією виникнення театру ляльок;
  2. Перейшли до знайомства з чотирма системами ляльок (лялька-рукавичка, планшетна лялька, тростинна лялька та лялька-маріонетка). А також дали спробувати юним глядачам відчути ляльок власноруч і вже потім показали приклад використання тих систем ляльок в роботі через уривки вистав;  3. Запросили на сцену актора – провідного майстра сцени нашого театру – Мисака Петра Івановича, який поділився особливостями та тонкощами своєї роботи із глядачем;
  4. Наостанок, глядачі змогли сфотографуватися з акторами та ляльками, доторкнутися до ляльок та відчути всю атмосферу чарівності театру ляльок.  

За кожним дивом на сцені стоїть важка щоденна праця. Але захоплені очі глядачів (як маленьких, так і дорослих) варті того, щоб знову і знову вигадувати та створювати ці дива!

Ми дуже задоволені цією творчою зустріччю. Дякуємо нашим глядачам за таку приємну реакцію і теплий прийом. Це був наш перший досвід, сподіваємося, не останній, адже нам є чим з Вами поділитися. Сподіваємося, що така зустріч була для Вас цікавою та інформативною.

    

До нових зустрічей!


Театральна виставка Ірини Уварової-Даніель

                                        

18 березня 2019 року відбулася театральна виставка Королеви лялькарів – Ірини Павлівни Уварової-Даніель.

Ляльки, думки, ескізи казкових світів…

Вже багато років Ірина Павлівна присвятила мистецтву, вона не перестає працювати, генерувати та дарувати нові ідеї. Цій Людині вдалося відродити традицію українського народного лялькового Вертепу в професійних театрах ляльок України, створити безліч вистав, як художник, в драматичних театрах та театрах ляльок. Вона стала видатним дослідником та теоретиком мистецтва граючої ляльки, видала перший і єдиний понині, на
пострадянському просторі, унікальний журнал «Кук-Арт», присвячений філософії ляльки. Генератор ідей, програмний керівник унікальної творчої лабораторії режисерів і художників театру ляльок, автор фундаментальних книг – все це про Ірину Павлівну Уварову-Даніель.

Королева лялькарів, маркіза Янголів, які народжуються у неї кожної вільної хвилини, що летять до друзів і знайомих, даруючи Віру в божественне зерно нашого лялькового ремесла.

Ірина Павлівна ввела своєрідну моду на Вертеп в Українському театрі ляльок. Лялькові Вертепи, які вона створила спільно з Сергієм Єфремовим у Київському міському театрі ляльок (наш театр) та у Волинському обласному театрі ляльок, сповнені духом традиції і одночасно надзвичайно сучасні та авангардні.

Ірина Уварова багато і плідно працювала з Сергієм Івановичем Єфремовим, з яким створили ряд видатних вистав у нашому театрі ляльок, які вже стали частиною історії українського театру. Це вперше поставлені на українській сцені «Чарівна мати-олениха» за Айтматовим, «Все буде гаразд» за листами Я. Корчака у блискучому виконанні Шарля Фоєрберга, «Ворон» К. Гоцці, «Наталка-Полтавка» І. Котляревського та ін.

                          

                                                                  

Ми пишаємося тим, що наш театр є частиною цього мистецького дива і сподіваємося, що будемо продовжувати дивувати та дарувати історії театру ляльок нові видатні вистави!

                                         


Всеукраїнський фестиваль театрів ляльок «Прем’єри Сезону-2019» 

                     

В понеділок 18-го березня відбулася церемонія нагородження Всеукраїнського фестивалю театрів ляльок «Прем’єри сезону». Головний художник нашого театру — Вера Задорожняя — у співпраці з режисером Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка» Наталья Орешникова отримали Гран-прі за виставу «Трям, привіт!»


Наші вітання талановитим людям! Подальших успіхів і нових творчих тандемів!

≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈          ≈ 

МАСЛЯНА!

Масляний тиждень ми розпочали з веселих ігор у фойє, презентації бізіборда та знайомства з традиціями такого смачного свята «Масниця»! Глядачі дізналися чому саме сім днів святкують масляну, що раніше це свято називалося «Комоїдецею» — звідки і пішло прислів’я «Перший млинець комом» та чому саме млинцями частують в ці дні. Було дуже весело, повчально та цікаво! Чекаємо на Вас, наші любі глядачі!

 

 

 


Новорічні вистави для дітей соціально незахищених категорій

Ми раді бути причетними до таких подій. Благодійна Організація Мухаммада Бін Рашида Аль Мактума створила «Проект з роздачі шкільних портфелів в Україні 2018».  Асоціація «Child.ua» зробила свій внесок солодкими подарунками. А в нашому театрі глядачі змогли отримати задоволення від нового шоу «Новорічний гармидер». Щасливими залишилися всі!

 

    

  

  

  


День інваліда

3 грудня 2018 року відбувся «Міжнародний день інваліда». Наш театр небайдужий до таких подій, тому підтримали ГО «Київський Центр профорганізації дітей-інвалідв» благодійним показом вистави «Тілімілітрямдія». Діткам та дорослим сподобалося в нашому театрі, а ми задоволені, що змогли подарувати їм позитивні емоції!

    

 


 

Фестиваль «Осінній Грай-Фест»

Спілка багатодітних родин «Берегиня» започаткувала сімейно-відпочинковий фестиваль «Осінній Грай-Фест» з 16 вересня 2018 року. Фестиваль проходив у парку «Молодіжний». Наш театр ляльок приймав участь у такому заході і отримав задоволення!