Безбар’єрність — Театр ляльок на Лівому березі Дніпра

Безбар’єрність

БЕЗБАРЄРНІСТЬ – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім.

Чимало років безбар’єрність асоціювалася у багатьох людей лише з подоланням фізичних перешкод. Насправді ж це поняття ширше і стосується, без перебільшення, кожного.

Для кращого розуміння, що таке безбар’єрність, варто ознайомитися з такими терміни, як:

Фізична безбар’єрність – усі об’єкти фізичного оточення доступні для всіх соціальних груп незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання та інших ознак.

Інформаційна безбар’єрність – люди незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, зокрема шрифт Брайля, великошрифтовий друк, аудіодискрипція (тифлокоментування), переклад жестовою мовою, субтитрування, формат, придатний для зчитування програмами екранного доступу, формати простої мови, легкого читання, засоби альтернативної комунікації.

Цифрова безбар’єрність – усі суспільні групи мають доступ до швидкісного Інтернету, публічних послуг та публічної цифрової інформації. Це можливість відкритого доступу до швидкісного інтернету тим, для кого він є критичною необхідністю та умовою для спілкування, придбання речей, навчання, творчої та соціальної реалізації, а також інших потреб.

Суспільна та громадянська безбар’єрність – забезпечено рівні можливості участі всіх людей, їх об’єднань та окремих суспільних груп у житті громад та держави, рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя, сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище як передумова для участі у всіх формах суспільного життя та громадської активності.

Освітня безбар’єрність – створені рівні можливості та вільний доступ до освіти, зокрема освіти протягом життя, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.

Економічна безбар’єрність – всі громадяни незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я мають умови та можливості для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом чи самозайнятістю. Впровадження програм професійної підготовки, кар’єрної орієнтації, навчання фінансовій грамотності, розвиток підприємницької культури, надання консультаційної підтримки, створення додаткових можливостей для дистанційної роботи – комплекс заходів і практик, які допоможуть працевлаштувати представників вразливих верств населення, зокрема осіб з інвалідністю, пенсіонерів, студентів без досвіду роботи, вагітних жінок і батьків у декреті.


Нормативна база, документи

Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року

Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року

Довідник безбар’єрності – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Це проєкт з відкритим кодом, створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Довідник безбар’єрності – ініціатива і флагманський проєкт Олени Зеленської.

Довідник безбар’єрності

                                                                   План заходів на 2024 рік                                                                                                                       комунального закладу «Театрально-видовищний заклад культури                                                                                                         «Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра»                                                з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року

Найменування завдання Найменування заходу Індикатор виконання Строк виконання
1. Забезпечення доступності у приміщенні Виконання ремонтних робіт в приміщенні театру з метою їх доступності для осіб з інвалідністю (поточний ремонт туалету з облаштуванням елементами доступності для осіб з інвалідністю) Виконано ремонтні роботи в приміщенні театру з метою їх доступності для осіб з інвалідністю (поточний ремонт туалету з облаштуванням елементами доступності для осіб з інвалідністю) березень-травень 2024 року
2. Забезпечення інформаційної доступності Встановлення табличок-вказівників шрифтом Брайля Встановлено таблички-вказівники шрифтом Брайля червень-липень    2024 року
3.Пристосування головних входів до будівель для поліпшення самостійного пересування осіб з вадами зору Проведення відповідних ремонтних робіт (укладання тактильної плитки) Забезпечено укладання тактильної плитки серпень-вересень 2024 року
4. Забезпечення доступності для осіб з порушенням слуху Придбання обладнання для осіб з порушенням слуху Придбано обладнання для осіб з порушенням слуху жовтень-листопад 2024 року

Фізична безбарєрність 

Фізична безбар’єрність передбачає створення середовища, де суспільний простір фізично доступний для кожного громадянина, включаючи людей з обмеженою мобільністю шляхом упровадження принципів універсального дизайну.

З метою реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року одним із передбачених стратегією напрямків є фізична безбар’єрність.

— двері мають достатню ширину для вільного та комфортного доступу до приміщень;

— для безперешкодного пересування прилеглою територією та входу в приміщення театру влаштовано похилі підйоми;

— в залах театру передбачені місця для осіб на інвалідних візках та проходи для пересування;

— в приміщенні театру було зроблено ремонт туалету з облаштуванням елементами доступності для осіб з інвалідністю.

Театром передбачені заходи для досягнення доступності і безбар’єрності приміщень на 2024-2026 роки.

  

 


Суспільна і громадянська безбар’єрність

Суспільна та громадянська безбар’єрність – забезпечено рівні можливості участі всіх людей, їх об’єднань та окремих суспільних груп у житті громад та держави, рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя, сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище як передумова для участі у всіх формах суспільного життя та громадської активності.

Театр співпрацює з багатьма центрами реабілітації міста Києва, громадськими організаціями та благодійними фондами. Робота спрямована на допомогу та долучення дітей до прекрасного і казкового світу мистецтва.

Серед таких організацій з якими взаємодіє Театр є: Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Деснянського району міста Києва, Центри соціальних служб Дніпровського, Деснянського районів міста Києва, благодійні організації «Благодійний фонд «Співдія», «Благодійний фонд «Я-МАРІУПОЛЬ», громадська організація  «Сенсоріка», 10 мобільний прикордонний загін, а також діти військовослужбовців та багато інших.

За участі запрошених гостей було проведено майстер-класи з: малювання, виготовлення ляльки, спілкування з артистами. З проведеними заходами можна ознайомитися за посиланнями:

https://www.facebook.com/share/p/xA4F395KAmNeNHa8/

https://www.facebook.com/share/p/QvLE1JCMMqiMuaM1/

https://www.facebook.com/share/v/P9FDGBGfLXmbBo11/

https://www.facebook.com/share/p/fChqvZ2EW2JnXqye/

Поширення моделі доступності Театру дозволить зробити культурне життя більш відкритим для усіх, хто потребує більшої уваги та розуміння.